Provident – opinie o pożyczkach gotówkowych

Niezależnie od jakości produktu czy usługi, ilu klientów tyle opinii. Nie dziwi zatem fakt, że szukając informacji na temat pożyczek gotówkowych, możemy znaleźć tak wiele komentarzy i opinii, które bardzo często są całkowicie sprzeczne. Jako przyszli klienci mamy zatem utrudnioną sprawę, co wybrać i w co uwierzyć. Czy warto sugerować się opiniami, które najczęściej zamieszczają na stronach internetowych anonimowi ludzie? Warto je czytać i podchodzić do nich z dystansem. Każdy z nas oczekuje czegoś zupełnie innego a decydując się na coś co poleci nam ktoś inny nie zawsze okaże się dobrym wyborem. Szczególnie indywidualną sprawą jest zadłużenie finansowe. Pożyczka gotówkowa to usługa, którą musimy starannie dobrać i nasza decyzja będzie miała wpływ na nasze finanse przynajmniej przez kilka miesięcy.

O pożyczkach gotówkowych w Providencie jest bardzo głośno. Zarówno na forach internetowych, portalach poświęconych finansom czy na blogach tego typu. Możemy przeczytać komentarze ludzi, którzy są zadowoleni z usługi, chwalą sobie pożyczkę oraz firmę, która uratowała ich w trudnej sytuacji oraz opinie osób, które ostrzegają przed tą firmą z powodu swoich problemów ze spłatą zadłużenia.

W rzeczywistości ciężko ocenić, która ze stron ma rację, czy zadowoleni klienci, czy może ludzie, którzy niekorzystnie wypowiadają się o pożyczce. Najrozsądniej jest przyjrzeć się dokładniej osobom, które się wypowiadają i ocenić ich sytuację. Bardzo często okazuje się bowiem, że konsumenci, którzy nie są zadowoleni z usług nie byli do końca świadomi jak dokładnie wygląda umowa, którą podpisali. Jest to oczywiście rażące zaniedbanie z ich strony i ciężko nie zgodzić się z tym, że bardzo nieodpowiedzialne. Provident zapewnia dokładne zasady udzielenia pożyczki na swojej stronie internetowej, można tam porównać dostępne produkty i wybrać taki, który będzie najtańszy i odpowiedni do potrzeb jakie stawiamy pożyczkodawcy. Umowa, która finalizuje zaciągnięcie zobowiązania także zawiera wszelkie informacje dotyczące okresu spłaty, jej formy oraz wysokości kosztów pożyczki. Są to najważniejsze punkty umowy i zawsze przed jej podpisaniem należy się z nimi zapoznać a w przypadku niejasności wyjaśnić – skonsultować z pracownikiem instytucji. Znajomość umowy pozwala także wybrać lepszą opcję płatności rat tzn. płatność poprzez przelew lub kontakt z przedstawicielem firmy w naszym domu. Obie opcje różnią się opłatami dodatkowymi, dlatego jeżeli ktoś nie zaznajomi się dokładnie z ofertą może być rozczarowany droższym rozwiązaniem. Dodatkowo Provident oferuje podział rat na znacznie mniejsze sumy, które musimy spłacać tygodniowo. Jest to wygodne rozwiązanie i jeżeli ktoś o tym wie, nie zapomina regulować należności w odpowiednim terminie nie ma żadnych problemów. Przeciwnie jest w przypadku osób, które myślą, że mogą zapłacić za kolejny miesiąc z opóźnieniem, nie wpuszczają w terminie pracownika Providenta itp.

Wady i zalety pożyczki gotówkowej Provident

Aby ocenić czy Provident oferuje dobry produkt warto porównać go z innymi dostępnymi na rynku pożyczek gotówkowych. Ponadto możemy także zastanowić się nad wadami usługi oraz jej zaletami. Wśród zalet pożyczki Providenta możemy wymienić:

  • Możliwość zaciągnięcia zadłużenia bez formalności.
  • Bardzo szybki dostęp do gotówki – nawet od “ręki”.
  • Aby zaciągnąć pożyczkę nie trzeba wychodzić z domu.
  • Spłata pożyczki w trybie tygodniowym.
  • Tygodniowa rata jest bardzo niewielka.
  • Firma działa na rynku już ponad 15 lat.

Do wad pożyczki gotówkowej w Providencie należą:

  • Wysokie oprocentowanie pożyczki. Choć na tle innych firm pożyczkowych Provident nadal jest bardzo konkurencyjny.
  • Zwiększone koszta dodatkowe usługi. W przypadku płatności związanej z usługą domową opłata jest zwiększona. Można tego jednak uniknąć wybierając pakiet przelew, który jest pozbawiony takich kosztów.

Jeżeli interesuje nas zaciągnięcie pożyczki i nie jesteśmy pewni czy dokonujemy dobrego wyboru nie powinniśmy sugerować się tylko i wyłącznie opiniami zamieszczonymi na internecie. Najwiarygodniejszym sprawdzeniem usługi finansowej jest dokładna znajomość oferty. Musimy być także świadomi, że żaden produkt nie jest pozbawiony wad, ale wykazując odrobinę chęci możemy je zniwelować i dostosować produkt do własnych potrzeb. Warto zatem czytać umowy oraz przed podpisaniem dokumentów postarać się dowiedzieć jak najwięcej o pożyczce i spróbować porównać wiele ofert.