Pożyczki w parabanku – dla każdego?

Atutem parabanków jest ich pozytywne podejście dosłownie do każdego klienta. Nie ważne, czy to osoba, która dopiero skończyła 18 lat, czy też starszy rencista, który potrzebuje pieniędzy. Parabanki przyjmują wszystkich klientów, których odrzucił bank. Ponadto są to instytucje, które do minimum ograniczają formalności związane z pożyczką. Pieniądze możemy otrzymać nawet w kilka minut od podpisania wniosku. Nic więc dziwnego, że wiele osób kieruje swoje kroki do oddziałów parabanków, niż do pięknych filii bankowych, które mają tą swobodę wybierać, komu chcą przyznać kredyt.

Dla kogo pożyczka?

Pieniądze są potrzebne każdemu. Pożyczki i kredyty również. To zapomogi, które mogą pomóc w każdej chwili życia. Niestety, banki oferując mniejszy procent, niż parabanki, znacznie wnikliwiej sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego klienta, starają się dopełniać wszystkie potrzebne i ponadprogramowe formalności, szukają dodatkowych zabezpieczeń pod postacią żyrantów, ubezpieczeń kredytów lub hipoteki – to wszystko przekłada się na podniesienie szczebla trudności uzyskania kredytu od filii bankowej. Parabanki upraszczają ten proces do minimum, nie zważając na to, kim jest kredytobiorca. Ważne, że klient potrzebuje pieniędzy i podpisem na umowie deklaruje się do spłacania zapomogi obarczonej określonym procentem. Oczywiście procent, prowizja i ewentualne odsetki są znacznie wyższe, niż przy bankach. Trzeba pamiętać, że za szybkość działania parabanków, ich znacznie bardziej pobłażliwe podejście do weryfikacji zdolności kredytowej i za otwartość związaną z przyznawaniem zapomóg należy płacić. W tym wypadku znacznie wyższym oprocentowaniem.

Zabezpieczenia pożyczki

Jeżeli uważamy, że nie mamy do czynienia z bankiem, ale z prywatną firmą, która oznaczana jest etykietą parabanku i nie musimy zwracać pieniędzy – mylimy się. Parabanki często przypominają o swoich restrykcjach związanych z windykacją. Ponadto warto zauważyć, że niektóre parabanki zarabiają nie tylko na pożyczce i oprocentowaniu, ale także na odsetkach, które są wręcz horrendalne. Decydując się na prywatną pożyczkę należy wziąć to pod uwagę. Nie można lekceważyć umiejętności windykacyjnych parabanku, gdyż szybko przekonamy się o ich skuteczności.