Pożyczka inwestycyjna

Pożyczka inwestycyjna. Pomoc finansowa dla przedsiębiorców

Pożyczka dla firm. Z realizacją niektórych projektów nie warto czekać

Finansowanie firmy gdy ta jeszcze na siebie nie zarabia, nie jest wcale takie proste. Nie żyjemy w próżni – bieżące wydatki możemy zmniejszać, ale nie w nieskończoność. Oszczędności też czasem nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów firmy.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji to pamiętaj, że banki i firmy pożyczkowe oferują usługi dla młodych i przedsiębiorczych osób. Oto kilka z nich:

 • to najprostsze rozwiązanie. Jeśli twoje potrzeby nie są wielkie, np. potrzebujesz pieniędzy na zakup niedrogiego sprzętu, który będzie ci niezbędny do pracy. Pożyczkodawcy ograniczają się do minimum jeśli chodzi o sprawy formalne – nie będziesz musiał spędzać godzin nad wypełnianiem wniosku. Szybkie pożyczki dla firm są często oferowane przez Internet, dzięki czemu nie musisz wychodzić z domu by uzyskać wsparcie finansowe;
 • Kredyt – wiele banków oferuje kredyty na start firmy. Uzyskanie go nie jest takie proste jak w przypadku pożyczki online, ale wciąż jest to rozwiązanie warte uwagi. Szanse na większy kredyt w banku będziesz miał dopiero około pół roku po rozpoczęciu działalności gospodarczej. Mimo wszystko jest to ewentualność warta rozważenia;
 • Dofinansowania z Urzędu Pracy lub z Unii Europejskiej – inwestycje z UE i PUP cieszą się dużą popularnością. Fundusze unijne są często udostępniane w formie pożyczki. Wiąże się to jednak z dużą ilością formalności. Natomiast dofinansowanie z Urzędu Pracy dostanie osoba, która jest bezrobotna od co najmniej trzech miesięcy. Nie mogła też prowadzić działalności gospodarczej co najmniej rok przed złożeniem wniosku;
 • Pożyczka prywatna – jeśli masz możliwość pożyczenia pieniędzy od rodziny lub znajomych to jest to dobre rozwiązanie. Kwota do 9637 zł. nie podlega podatkowi. Jeśli masz niewielkie potrzeby w związku ze swoją działalnością, np. zamierzasz wykonywać pracę w domu. Jednakże tutaj istnieją dwie pułapki, na których można zepsuć relację z bliskimi. Pierwsza – kiedy rodzina zacznie ci mówić jak masz działać w swojej firmie, żeby czerpać z niej zysk. Druga – gdy nie będziesz w stanie oddać pożyczki tak szybko, jak tego oczekiwali twoi bliscy.

Jeśli zdecydowałeś się na pożyczkę ratalną, pamiętaj żeby sprawdzić firmę pożyczkową przed podpisaniem umowy. Najlepiej zrobić to poprzez Rejestr Firm Pożyczkowych. Warto też zajrzeć do KRD. Nie pozwól by przypadek zadecydował skąd pożyczysz pieniądze, bo wysokie długi są ostatnią rzeczą, której potrzebujesz. Zwróć także uwagę aby kierować się oszczędnością pomimo zaciągniętej pożyczki.

Firmy pożyczkowe wspierają początkujących przedsiębiorców

Zwłaszcza na początku działalności gospodarczej, każda firma będzie generowała różnego rodzaju koszty. Dobry biznesplan jest w stanie pokazać wszystkie koszty. Jednakże zawsze mogą zdarzyć się też nieprzewidziane sytuacje.

W zależności od tego jaką działalność chcesz otworzyć, koszty firmy będą zróżnicowane, ale zamkną się w kilku poniższych punktach:

 • Koszt wynajęcia lokalu – zależna od lokalizacji, a także stanu w jakim został nam wynajęty. ;
 • Zakup mebli do lokalu – umeblowanie może różnić się w zależności od działalności, jaką podejmujemy. Czy to ma być restauracja czy kancelaria adwokacka? Nie ma znaczenia. I tu, i tu pojawią się przedmioty niezbędne zaraz na początku pracy;
 • Wyposażenie sanitarne lokalu -zależne od rodzaju działalności;
 • Zakupienie sprzętu niezbędnego do pracy – w restauracji będą to sprzęty kuchenne, w kancelarii – m.in. komputer, tekturowe teczki i telefon;
 • Koszt remontu pomieszczeń – przemalowanie ściany czy położenie nowej podłogi w twojej firmie, to wydane pieniądze. A przecież wizerunek firmy to podstawa jej sukcesu.
 • Koszt związany z zatrudnieniem specjalistów – firma remontowa, firma tworząca profesjonalne logo i inne osoby, które wyręczą cię w sprawach, których nie potrafisz zorganizować sam.

Niektóre z tych kosztów można określić w miarę precyzyjnie. Jednak starcie teorii z praktyką często pokazuje, że plany potrafią zostać jedynie na papierze. Jeśli sprawa rozbija się tylko o pieniądze – tutaj można wspomóc się pożyczką. Zwłaszcza, kiedy mamy świadomość, że bardzo się nam opłaci od początku działać ambitnie.

Jeśli założyłeś już firmę, dobrze jest promować ją w Internecie

Mówi się, że jeśli nie ma cię na Facebooku, to nie istniejesz w rzeczywistości. W odniesieniu do firmy, jest to słuszna uwaga. W Internecie istnieje mnóstwo klientów, którzy o tobie nie wiedzą.

Łączenie bloga z biznesem to świetna opcja dla początkującego biznesmena. Prowadząc stronę internetową, budujesz swój wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Może to być rodzaj odskoczni od codziennych obowiązków. Może też stanowić źródło dodatkowego dochodu firmy.

Blogi generują najmniejsze koszty jeśli chodzi o sprzęt czy

 • Domenę i hosting – bez tego strona internetowa firmy będzie trudna do stworzenia bez sztabu informatyków. Cena domeny, a także jej utrzymywania, nie powinna przekroczyć 100 zł rocznie. Niektóre platformy internetowe pozwalają na postawienie także sklepu online bez zatrudniania specjalisty w tej dziedzinie;
 • Kamera – dobrej jakości lustrzanka to podstawa przy nagrywaniu filmów i robieniu zdjęć. Ludzie odwiedzający strony internetowe i blogi są przyzwyczajeni do świetnej jakości obrazu. Prowadząc blog możesz obyć się bez wykształconego fotografa ale nie bez porządnej kamery Być może zakupienie jej na raty stanie się sposobem na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej przedsiębiorstwa;
 • Zatrudnienie profesjonalisty – jeśli sam nie potrafisz pisać tekstów, zawsze możesz zatrudnić osobę, która będzie odpowiedzialna za twój wizerunek w Internecie.