Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń dla zadłużonych

Kredyty to dziś tak popularne zjawisko, że właściwie trudno jest znaleźć osobę, która by z pożyczaniem pieniędzy nie miała do czynienia. Choć unikamy banków jak ognia i choć w większej ilości przypadków wolelibyśmy pożyczać pieniądze od kogoś zaufanego, to jednak często sięgamy po rozwiązanie niekoniecznie najlepsze, ale stosunkowo proste – szybki kredyt bez zdolności kredytowej. Potrzebując pieniędzy – udajemy się do banków, niestety czasami zaciągamy wręcz sporą ilość kredytów, topiąc się w długach i nie wiedząc co dalej począć. Z nożem na gardle szukamy odpowiedniego rozwiązania, a wtedy pojawia się właśnie kredyt konsolidacyjny. Na czym on polega? Otóż mając problem z kilkoma kredytami, najczęściej w różnych bankach, możemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, czyli zamienić kilka małych kredytów w jeden większy, dzięki czemu wbrew pozorom, możemy wiele zaoszczędzić. Bank zobowiązuje się spłacić nasze wszystkie kredyty a my zostajemy tylko z jednym zobowiązaniem, mając możliwość rozłożenia długu na raty i oszczędzenia sobie przykrości z płaceniem ogromnych ilości odsetek, bowiem naliczane będą one tylko w jednym banku. Warto wspomnieć, że konsolidacyjny kredyt bez zaświadczeń o dochodach został uznany za najlepszą metodę wyjścia z finansowej spirali.

Zerknijmy na sprawę logicznie – mając kilka kredytów w różnych bankach musielibyśmy płacić odsetki od każdej kwoty. Ponadto banki naliczałyby kary za spóźnienia związane ze spłatami, co dla kredytobiorcy bez pieniędzy równałoby się z porażką finansową. Decydując się na kredyt konsolidacyjny sumujemy wszystkie raty. Bank, który oferuje kredyty dla zadłużonych w formie konsolidacyjnej pozwala nie tylko połączyć raty w jedną, ale także zmniejszyć tę ratę, czyli dopasować ją do możliwości finansowych danego klienta. Dzięki temu kredytobiorca nie będzie borykał się ze spłatą raty konsolidacyjnej. To wielki plus tego rozwiązania. Oczywiście bank również musi zarobić na konsolidacji. Jeżeli zmniejszymy kwotę raty – wydłuży się okres spłat. Co miesiąc będziemy płacić mniej, ale za to ilość rat wzrośnie, dając dla banku większy zysk. Nie zmienia to faktu, że w przypadku kłopotów z kilkoma kredytami i szybkim tempem wzrostu odsetek oraz zadłużenia – konsolidacyjna forma wyjścia z zadłużenia jest najlepszym (i w wielu przypadkach jedynym) sposobem na wyjście z długów.

Zaciągając kredyt musimy zwrócić uwagę na jego koszt. Jasne jest to, ze jeżeli decydujemy się na pożyczenie pieniędzy od instytucji finansowej musimy oddać więcej, niż pożyczyliśmy. Takie są zasady. Każdy kredyt na zadłużonych jest oprocentowany. I nie jest ważne, jaki jest to kredyt – czy jest to kredyt hipoteczny, gotówkowy, znana chwilówka czy kredyty konsolidacyjne. Kredytobiorca musi ponieść określony koszt. Czasami taki koszt jest niższy, czasami wyższy. Wszystko zależy od oferty banku. Powinniśmy szukać jak najkorzystniejszej oferty. Warto więc przed zaciągnięciem pożyczki czy kredytu zapoznać się z wszystkimi warunkami oraz z treścią umowy. Musimy wszystko dokładnie przeanalizować. W przeciwnym razie może się okazać, że koszt kredytu, jaki zaciągnęliśmy, jest naprawdę wielki. A jeżeli mamy możliwość wyboru, jeżeli możemy udać się do każdej instytucji finansowej – powinniśmy to zrobić. Warto więc porównać oprocentowanie kredytu oraz jego całkowity koszt w różnych bankach i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada, który proponuje najlepsze warunki.