Szybki kredyt gotówkowy. Ile to trwa?

Czy szybkie kredyty gotówkowe są rzeczywiście szybkie? To pytanie wielu klientów. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej gotówki jak najszybciej, nie chcemy czekać z decyzją banku kliku godzin lub dni. W ofertach banków coraz częściej pojawiają się kredyty w symboliczne “15 minut”. Czy faktycznie możemy tak szybko otrzymać pożyczkę?

Jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe ale wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów, reformę przeszły usługi, które świadczą banki. Polacy najczęściej przy wyborze kredytu gotówkowego zwracają uwagę na czas w jakim dojdzie do sfinalizowania umowy. To w dużej mierze tłumaczy popularność tzw. Chwilówek, które pomimo bardzo wysokiego oprocentowania pożyczek, przeżywają renesans na rynku finansowym. Czy możemy zatem wierzyć w zapewnienia banków o ekspresowych kredytach gotówkowych? Analiza rynku pokazuje różnice jakie charakteryzują poszczególne firmy, jednak bez wątpliwości, współczesny bank jest w stanie zaoferować nam szybką gotówkę.

Najatrakcyjniejsze oferty szybkiego kredytu otrzymają stali klienci banków. Wynika to przede wszystkim z tego iż bank posiada już pełną dokumentację o kredytobiorcy, a często nawet już przed złożeniem wniosku kredytowego ustala jego zdolność kredytową. To minimalizuje ryzyko kredytodawcy i oszczędza czas jaki potrzebowalibyśmy na analizę naszej historii kredytowej. Banki, które posiadają możliwość ubiegania się o kredyt gotówkowy drogą elektroniczną, także działają bardzo sprawnie. Nawet nowy klient, dzięki weryfikacji danych online oraz możliwości importowania informacji między bankami, nie jest narażony na długi okres oczekiwania z przyznaniem decyzji i wpłatą funduszy na konto.

Aby wybrać najszybszą usługę musimy zweryfikować czas w jakim bank wydaje decyzję o przyznaniu kredytu oraz czas w którym zostaną nam wypłacone pieniądze. Z łatwością prześledzimy różnice i wybierzemy najatrakcyjniejszą dla nas ofertę korzystając z zestawienia banków. Aktualne zestawienie wśród szybkich kredytów gotówkowych:

 • Bank Zachodni WBK S.A – decyzja o przyznaniu kredytu do 10 minut, pieniądze otrzymujemy zaraz po podpisaniu umowy kredytowej.
 • mBank – dla klientów wewnętrznych decyzja zapada w ciągu 3 minut, dla nowych klientów po 15 minutach. Uruchomienie kredytu następuje po 15 minutach dla własnych klientów, natomiast nowi muszą czekać 1 dzień roboczy.
 • Eurobank – decyzja maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych, najczęściej przyznawana do 15 minut, gotówkę otrzymujemy po podpisaniu umowy.
 • Multibank – decyzja zostaje rozpatrzona w czasie nie dłuższym niż 2 dni, z wyjątkiem osób korzystających z usługi “Oferta dla Ciebie” gdzie decyzja zostaje zatwierdzona w ciągu 15 minut. Pieniądze otrzymujemy po podpisaniu umowy lub w ciągu 15 minut jeżeli korzystamy z systemu online.
 • Santander Consumer Bank – decyzja zapada w ciągu 10-15 minut. Dostęp do środków zyskujemy po zatwierdzeniu decyzji.
 • Bank BGŻ – decyzja kredytowa zapada w przeciągu 15 minut. Fundusze otrzymujemy najpóźniej następnego dnia roboczego.
 • Bank Millennium – decyzja kredytowa zapada od 5 do 15 minut. Pieniądze otrzymujemy w ciągu 1 godziny jeżeli korzystamy już z jakiejkolwiek usługi banku, dla nowych klientów okres wydłużony od 1 dnia do 2.
 • Bank Pekao S.A – decyzja podjęta w czasie nie dłuższym niż 30 minut. Gotówkę otrzymujemy tego samego dnia, najczęściej w przeciągu 2 godzin.
 • BNP Paribas – decyzja zapada w ciągu 30 minut. Środki otrzymujemy najpóźniej 1 dzień od podpisania umowy.
 • Citi Handlowy – decyzja zapada po złożeniu wniosku maksymalnie w ciągu 10 minut. Kredyt uruchamia się około 1,5 godziny po dostarczeniu potrzebnych dokumentów.
 • Kredyt Bank S.A – w ofercie dla klienta wewnętrznego decyzja zapada do 30 minut. Dostęp do środków otrzymujemy po zatwierdzeniu decyzji.
 • Nordea Bank – zarówno decyzję jak i gotówkę otrzymujemy w ciągu 1 dnia.
 • PKO Bank Polski – decyzja o przyznaniu kredytu i jego uruchomienie następuje w ciągu 1 dnia.
 • Volkswagen Bank Polska S.A. – decyzję otrzymujemy w czasie krótszym niż 12 godzin. Korzystać z funduszy możemy po 1 dniu.