Symulacja kredytu gotówkowego – sprawdź zanim weźmiesz

Jeżeli potrzebujemy dodatkowych środków finansowych i zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego powinniśmy już przed udaniem się do konkretnego oddziału banku poznać warunki na jakich możemy otrzymać pożyczkę. W wielu przypadkach może się okazać, że bank o którym wcześniej nie myśleliśmy posiada najtańszą ofertę kredytową. To w naszym interesie powinno być wybranie jak najatrakcyjniejszej usługi.

Często zależy nam wyłącznie na tym by jak najszybciej otrzymać gotówkę. Musimy jednak zrozumieć, że decyzja o kredycie gotówkowym będzie miała na nas duży wpływ szczególnie w okresie jego spłaty. To wtedy odczujemy dyskomfort w planowaniu domowego budżetu, jeżeli zdecydujemy się na kredyt z dużym oprocentowaniem lub wysokimi kosztami dodatkowymi. Warto zatem zadbać by rata była dostosowana do naszych możliwości finansowych tak abyśmy mieli pewność, że będziemy w stanie uregulować zadłużenie w terminie wyznaczonym w umowie.

Co zrobić by zoptymalizować koszt kredytu?

Sam kredyt gotówkowy jest obecnie najdostępniejszym produktem finansowym. Szybkie pieniądze możemy uzyskać dzięki kredytom udzielanym przez banki, a także pożyczyć z tzw. parabanków. Instytucji i firm, które zachęcają do skorzystania z ich usług jest tak wiele, że bardzo ciężko zdecydować się co wybrać. W natłoku informacji często nie sprawdzamy wszystkich ofert i nie mamy możliwości porównać ich ze sobą. Dzięki internetowym symulacjom kredytów gotówkowych, możemy w jednym miejscu przeanalizować wszystkie dostępne oferty. Korzystanie z symulacji jest świetnym rozwiązaniem w chwili gdy sami nie mamy czasu by gromadzić potrzebne informacje o warunkach kredytów.

Jak skutecznie skorzystać z internetowego kalkulatora? To bardzo proste, wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać kwotę o jaką zamierzamy starać się w banku, a także okres kredytowania zadłużenia. Symulacja pokaże nam konkretne banki uwzględniając oprocentowanie kredytu i kwotę miesięcznej raty jaką będziemy zwracać do danej instytucji. Wygodnie i szybko dowiemy się jaka usługa jest dla nas najtańsza, a samo skorzystanie z symulacji nie zobowiązuje nas w żaden sposób do realizacji kredytu.

Symulacja kredytu gotówkowego

Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki przykładowej symulacji kredytu na kwotę 10 000 złotych, rozłożonego na okres kredytowania 24 miesięcy.

  • BNP Paribas – przy oprocentowaniu wynoszącym 7,99%, rata, którą będzie opłacać kredytobiorca wynosi 452,23 złotych. Bank udziela takiego kredytu jeżeli jesteśmy właścicielami konta osobistego w BNP Paribas (które jest bezpłatne).
  • Getin Bank – oprocentowanie kredytu to 8,0%, miesięczna rata wynosi 452,27 złotych. Getin Bank daje możliwość zamrożenia spłaty dwa razy do roku, są to tak zwane “wakacje od spłaty”.
  • Citi Handlowy – oprocentowanie pożyczki wynosi 9,50%, comiesięczna rata to koszt 459,14 złotych. Bank Citi Handlowy oferuje kredytobiorcom darmowe ubezpieczenie, trwające pół roku od zawarcia umowy, obejmuje ono min. pakiet medyczny, domowy.
  • ING Bank Śląski – odsetki wynoszą 11,50%, spłata kredytu rozłożona jest na opłaty miesięczne po 468,40 złotych. Dodatkowo ING Bank Śląski umożliwia negocjację warunków umowy z wewnętrznymi klientami, związanymi z bankiem przynajmniej przez okres 6 miesięczny.
  • Alior Bank – kredyt oprocentowany jest na 11,60%, miesięczna rata wynosi 468,87 złotych. Ta oferta dotyczy zadłużenia, które dodatkowo ubezpieczymy. Alior Bank daje możliwość skorzystania z kilku miesięcy wolnych od spłaty pożyczki.
  • mBank – stopa procentowa kredytu wynosi 11,80%, miesięczna rata jaką kredytobiorca będzie opłacać to 469,80 złotych. O kredyt mogą się starać osoby, które posiadają już historię kredytową, na jej podstawie mBank wybiera wiarygodnych klientów.
  • Deutsche Bank – stopa procentowa zadłużenia wynosi 11,90%, rata to 470,27 złotych. Deutsche Bank wymaga od potencjalnego kredytobiorcy minimalnych dochodów w wysokości 2000 złotych.
  • Credit Agricole – 12,50% oprocentowanie kredytu, comiesięczna opłata w okresie kredytowania wnosi 473,07 złotych. Bank Credit Agricole organizuje Loterię Promocyjną, w której można wygrać całkowitą spłatę kredytu.
  • Bank Zachodni WBK – odsetki wynoszą 13,10%, natomiast miesięczne zobowiązanie wobec banku to 475,89 złotych. BZWBK udziela kredytu gotówkowego dla wewnętrznych klientów, korzystających z konta osobistego lub z karty kredytowej w ramach ich usług.
  • Bank BPH – oprocentowanie kredytu wynosi 14,0%, a miesięczna rata to 480,13 złotych. Bank BHP umożliwia zmniejszenie miesięcznej raty aż o 100 złotych jeżeli kredytobiorca posiada rachunek osobisty w banku i będzie miesięcznie przelewać na nie 1000 złotych.

Warto korzystać z symulatorów kredytów

Rozbieżność w ofertach banków jest znaczna. Różnica w kwocie między najdroższym i najtańszym kredytem gotówkowym to miesięcznie 27,90 złotych. Z pozoru jest to niewielka kwota, jednak po dokładnym przeliczeniu, przez cały okres spłaty zadłużenia, różnica jest znacznie większa i wynosi aż 669,60 złotych. Kalkulator internetowy umożliwia nam świadomie zaplanować jaki kredyt warto zaciągnąć, a także zobrazować w jaki sposób będziemy dokonywać jego spłaty. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretną usługę, warto poświęcić kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza i skorzystanie z bezpłatnego porównania ofert.