Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

Kredyt na dowód to obecnie jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Szczególnie dlatego, że kredyt uzyskany w ten sposób nie wymaga od kredytobiorcy dokumentów poświadczających zatrudnienie. Jednak należy pamiętać o tym, że kredytodawca może zweryfikować zdolności konsumenta dzięki danym z Biura Informacji Kredytowych lub Biura Informacji Gospodarczych. Do wyboru takiej formy kredytu zachęca przede wszystkim zredukowanie do minimum wszelkich formalności, aby otrzymać kredyt gotówkowy wystarczy zaledwie dokument potwierdzający tożsamość.

W praktyce

Kredyt bez zaświadczeń można uzyskać w przeciągu 15 minut, bez konieczności opuszczania domu, między innymi dzięki możliwości korzystania z usług internetowych lub opcji telefonicznych. Dostępność i duża możliwość wyboru kredytodawcy, to jedne z największych udogodnień dla osoby, która zamierza podpisać umowę z parabankową instytucją finansową. Oferty kredytów gotówkowych dotyczą mniejszych kwot jednak na krótszy okres kredytowania, co wiąże się z wyższym oprocentowaniem. Jeżeli kredytobiorcą jest osoba będąca w związku małżeńskim nie wymaga się zgody współmałżonka. Pieniądze uzyskane poprzez kredyt na dowód można rozdysponować w dowolnie, bez podawania celu w jakim pobieramy gotówkę.

Wiarygodność kredytodawcy

Decydując się na kredyt gotówkowy powinniśmy zweryfikować wiarygodność instytucji z którą będziemy zawierać umowę. Przed jej podpisaniem należy uważnie ją przeanalizować i w razie wątpliwości porozumieć z kredytodawcą. Istotnym źródłem informacji na temat banków, SKOK-ów oraz parabanków, mogą okazać się wiadomości prasowe dotyczące interesującej nas instytucji. W przypadku gdy chcemy skorzystać z dodatkowej pomocy mamy możliwość skontaktować się z następującymi instytucjami:

  • Infolinia konsumencka – pod bezpłatnym numerem telefonu 800 007 707.
  • Federacja konsumentów – pod adresem www.federacja-konsumentow.org.pl
  • Urząd ochrony Konkurencji i Konsumentów – pod adresem www.uokik.gov.pl

Aby sprawdzić czy instytucja z jaką podpisujemy umowę, posiada wymagane prawem zezwolenia warto zajrzeć na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego www.knf.gov.pl

Dlaczego Polacy wybierają kredyty gotówkowe

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia, Polacy decydując się na kredyt kierują się przede wszystkim szybkością otrzymania gotówki (40,2%), oraz łatwością uzyskania kredytu na podstawie zdolności kredytowej (ok. 37,4%). Dla konsumentów mniej istotne okazują się: wcześniejsze doświadczenia z daną instytucją (28,2%), zminimalizowane formalności (24,2%), oprocentowanie kredytu (24,1%), wysokość raty (20,0%), wypłata do ręki w gotówce (15,1%), maksymalny czas spłaty kredytu (13,6%) oraz promocje (11,1%). Badania w jasny sposób przedstawiają na co konsumenci zwracają szczególną uwagę. Nie dziwi zatem fakt, że kredyty bez zaświadczeń cieszą się ogromną popularnością wśród kredytobiorców, spełniają bowiem wszystkie najważniejsze wymagania stawiane przez klientów.

O czym pamiętać

Decydując się na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, należy zweryfikować formę prawną instytucji, która udziela kredytu. Dodatkowo kredytobiorca zobowiązany jest zaznajomić się z umową, jaką zamierza podpisać. Dokładnie dopytać o wysokość oprocentowania, opłat i prowizji i całkowity koszt kredytu. Decyzja o szybkim kredycie powinna być dokładnie przemyślana i dostosowana do możliwości jakimi będziemy dysponować przy jego spłacie. Od umowy zawartej z bankiem, a także instytucją parabankową konsument ma możliwość odstąpić w ciągu 14 dni od podpisania umowy.