Kilka porad jak wybrać konto oszczędnościowe

Każda osoba, która pracuje pragnie w sposób bezpieczny ulokować swoje pieniądze. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla nas jest założenie własnego rachunku w banku. Z pewnością zanim zdecydujemy się na określone darmowe konto oszczędnościowe, przeglądamy oferty w różnym banku. Jest to jak najbardziej na miejscu. Działamy w tej sytuacji tak samo, jak w przypadku korzystania z oferty jakiej są kredyty. Wtedy przeglądamy oferty wielu banków i z pośród nich wybieramy tą najkorzystniejszą dla nas. Tak więc zanim podpiszemy umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, bo tak się on nazywa, to należy prześledzić oferty wielu banków, a także i instytucji poza bankowych. Najbardziej opłacalne są dla nas konta oszczędnościowe. W niektórych bankach prowadzenie wszystkich usług jest całkowicie za darmo. Oznacza to, że konta bankowe nie wymagają od nas żadnych opłat.Z roku na rok banki przygotowują dla swoich klientów coraz to nowsze oraz bardziej atrakcyjne produkty finansowe. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się konta oszczędnościowe, które mogą nam przynosić zyski, podobnie jak lokaty. Czym jednak tak właściwie jest dobre konto oszczędnościowe i jakimi aspektami kierować się przy jego wyborze? Obecnie konta oszczędnościowe możemy znaleźć praktycznie w ofercie każdego banku, zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Niewątpliwie świadczy to o bardzo dużej popularności tego rodzaju produktów finansowych, przyciągających coraz to nowych klientów. Konta oszczędnościowe, jak bowiem sama nazwa wskazuje, mają na celu przede wszystkim gromadzenie naszych oszczędności. Od zwykłego rachunku bankowego takie konto różni się tym, iż posiada podwyższone oprocentowanie.

Zalety konta oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe, co zauważą najwnikliwsi, łączy zalety zwykłego rachunku bankowego oraz lokaty. Konto takie ma wiele zalet. Najważniejszą z nich na pewno jest fakt, iż nie trzeba określać czasu przetrzymywania pieniędzy na takim koncie (w przeciwieństwie do lokaty). Co więcej, możemy dokonywać wpłat i wypłat w zasadzie w dowolnym czasie. Konto oszczędnościowe najczęściej oferuje dość wysokie oprocentowanie, przez ekonomistów porównywane do oprocentowania, jakie posiadają lokaty. W większości banków otworzenie oraz prowadzenie konta oszczędnościowego jest całkiem bezpłatne. Odsetki naliczane są przez bank za każdy dzień trzymania gotówki na rachunku.

Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Wybór odpowiedniego konta oszczędnościowego na pewno nie jest łatwy, zwłaszcza, że placówki bankowe kuszą nas coraz to atrakcyjniejszymi ofertami. Zanim więc odpowiemy na pytanie jakie konto oszczędnościowe, koniecznie zastanówmy się nad tym, w jakiej walucie chcemy wpłacać gotówkę oraz czy bank będzie wymagał od nas posiadania stałego, minimalnego salda na koncie.

Koniecznie sprawdźmy również wysokość samego oprocentowania oraz koszty prowadzenia rachunku. Zazwyczaj takie konto można prowadzić całkowicie bezpłatnie, aczkolwiek również co do tego warto się dokładnie upewnić.