T-Mobile Usługi Bankowe zamiast Alior Sync

Pod koniec 2012 roku Alior Sync zawarł umowę z T-Mobile, która wyznaczyła, że sieć telefonii zostanie dystrybutorem świadczeń finansowych banku. Już za klika tygodni umowa wejdzie w życie i dotychczasowe mobilne usługi pod szyldem Alior Sync będą nosić nazwę T-Mobile Usługi Bankowe.

Istotną sprawą jest to, że produkty jakie oferował do tej pory Alior Sync nie ulegną zmianie, zatem klienci banku nie muszą obawiać się żadnych dodatkowych opłat ani innych nieprzewidzianych niespodzianek. Zapowiadane jest także wprowadzenie nowej oferty, która prawdopodobnie po połączeniu firm będzie atrakcyjna i będzie skłaniała do skorzystania z usług bankowych T-Mobile. Ciekawą informacją jest to, że konsumenci niezależnie od tego z jakiej telefonii komórkowej korzystają, będą mogli bez problemu dołączyć do tego produkt banku pod okiem znanego operatora.

T-Mobile Usługi Bankowe zajmie się dystrybucją i pośrednictwem usług takich jak rachunki osobiste, karty płatnicze, lokaty terminowe, karty kredytowe oraz pożyczki gotówkowe i tradycyjne kredyty. Alior Bank przewiduje, że dzięki temu połączeniu i odświeżeniu marki oraz produktu bank zyska przynajmniej 2 miliony nowych klientów.

Rebranding Alior Banku i T-Mobile jest ustalony umową, którą podpisały obie instytucje i przewidziana współpraca ma potrwać przynajmniej pięć lat, choć możliwe jest jej przedłużenie, które zależeć będzie od wyników jakie osiągną obie marki. To pierwsze w Polsce tak jednoznaczne zaangażowanie operatora sieci komórkowej i instytucji finansowej.