Jakie konto dla studenta jest najlepsze

Młode osoby jak najbardziej chętnie korzystają z dobrodziejstw dwudziestego pierwszego wieku. Są to między innymi propozycje utworzenia kont. Takie studenckie konto bankowe doskonale przystosowane jest do młodych osób względem obsługi poprzez Internet oraz w dogodnych formach np. względem limitu dziennej wypłaty czy debetu. Ponadto takie konta nie narzucają na studentów wielkich opłat i kosztów. Wiele banków wychodzi naprzeciw niszy studenckiej, oferując swoim najmłodszym klientom darmowe prowadzenie rachunku bankowego. Na niektórych kontach możliwy jest nawet debet. Oczywiście nie tak wysoki, jak przy zwykłych rachunkach bankowych dla dorosłych, ale to zawsze ukłon w stronę młodych finansistów, którzy chcą w sposób wygodny i praktyczny gromadzić swoje oszczędności. Banki doskonale wiedzą, że młode osoby mogą stać się potencjalnymi klientami w przyszłości. Dlatego inwestowanie w ofertę dla młodych jest całkowicie racjonalne. Przed założeniem wniosku o studencki rachunek bankowy – warto przeanalizować sytuacje na rynku tego typu ofert i wybrać ten bank, który cieszy się nieposzlakowana opinią i taki, który dba o swoich młodych klientów. Taka polityka banków wynika z przekonania, że przyszłość jest w młodych ludziach. Jeżeli bank zaoferuje dla studenta korzystne warunki użytkowania konta, darmowy dostęp z każdego bankomatu na świecie, małe lub zerowe opłaty za prowadzenie rachunku i ponadto zagwarantuje mu debet lub inne gratyfikacje z racji posiadania tego typu konta – w przyszłości student może pozostać w danej filii, zmieniając zakres prowadzonego rachunku na zwykły, który oferuje znacznie więcej możliwości.

Sama nazwa rachunku studenckiego jest trochę mylna. Dlaczego? Ponieważ konto studenta można założyć w wielu bankach już po skończeniu trzynastego roku życia. Banki rozumieją pojęcie student jako uczeń. Tak więc już gimnazjaliści mogą mieć swoje konta, swój dostęp online do gromadzonych pieniędzy oraz swoje możliwości finansowe. Próg ten zależy oczywiście od banków. Niektóre kierują się ku niższej granicy wiekowej, oferując konta dla dzieci. Nie ma w tym segmencie ograniczeń – ważne, aby bank zagwarantował dla przyszłego klienta korzystne warunki prowadzenia konta.

Co można rozumieć pod pojęciem korzystne warunki prowadzenia konta? Wystarczy wziąć pod uwagę opłaty za prowadzenie rachunku bankowego. Jeżeli opłata dla studenta wynosi 0 złotych, dostęp online również opisywany jest pięknym zerem a przelewy lub wypłaty z bankomatów są gratis – darmowe konto studenckie wydaje się być idealne. Czy takowe istnieją? Owszem, obecnie banki prześcigają się w ofercie dla młodych. Jak już wspomniano, to inwestycja w przyszłość. Mamy więc w czym wybierać. Sam fakt. Że konto jest darmowe powinien zmotywować do złożenia wniosku.